
Smith & Wesson 12464 M&P M2.0 Compact 9mm Luger 4″ 10+1 Black Black Armornite St
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The Smith & Wesson M&P has a reinforced polymer chassis, superior ergonomics, ambidextrous controls, and proven safety features. In designing the M&P, Smith & Wesson considered the needs of military and law enforcement from every conceivable angle, so the M&P is the standard in reliability when your job is to serve and protect and your life is on the line.The M&P M2.0 features an extended stainless-steel chassis and high grip-to-barrel bore axis ratio, an aggressively-textured grip, and four interchangeable palmswell inserts for optimal hand-fit and trigger reach, and two magazines. This Compact model has a 4″ stainless steel barrel and slide with a black Armornite durable corrosion-resistant finish and no manual thumb safety.
| Type: | Pistol |
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | No Manual |
| Grips: | Black Interchangeable Backstrap |
| Sight Configuration: | 3-Dot White |
| Weight: | 26.60 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Barrel Type: | Stainless Steel |
| Slide Description: | Black Armornite Stainless Steel |
| Sight Style: | Contrast |
| Barrel Length Range: | 4″ to 4.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
