
Sig Sauer 3659BXR3MSMA P365 *MA Compliant 9mm Luger 3.10″ 10+1 Black Black Polym
UPC:
798681602995
SKU:
114010
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The P365 is striker-fired, with the clean crisp trigger pull you expect from a SIG. Lightweight and easy to conceal, the P365 is chambered in 9mm and is rated for +P ammunition. Included standard are XRAY3 Day/Night sights, a 10-round flush fit magazine, and a 10-round extended magazine. *MA Compliant*
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.10″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | Manual |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | XRAY3 |
| Weight: | 17.8 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Black Nitron Stainless Steel |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
