
Sig Sauer 320XC9BXR3R2 P320 XCompact 9mm Luger 3.60″ 15+1 Black Black Polymer Gr
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
Ergonomics and performance have become the standard of the P320 XSeries. Now, all of these features are available in an compact size. The P320 XCompact features a completely redesigned modular polymer XSeries grip with a reduced fastback carry cut and a low-profile internal magwell. With the extended beavertail and high undercut trigger guard, the XCompact offers ultimate comfort and concealability and improved recoil control. The 3.6″ barrel and XSeries slide with enhanced serrations come equipped with the X-Ray3 day/night front sight with rear night sight plate assembly. The XCompact is fully compatible with the ROMEO1PRO reflex optic and comes with two 15rd magazines. The P320 XCompact is the ultimate balance of form and function and redefines what compact pistols should be.
| Action: | Semi-Auto |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.60″ |
| Capacity: | 15+1 |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | XRAY3 Front, Night Sight Rear Plate |
| Weight: | 25.30 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Stainless Steel |
| Slide Description: | Black Nitron Stainless Steel |
| Sight Style: | Night |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
