
Sig Sauer 226R9SCPNCA P226 Scorpion *CA Compliant 9mm Luger 4.40″ 10+1 Flat Dark
UPC:
798681450107
SKU:
92582
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
To be America’s first line of defense, the P226 needed to prove its mettle. It did and then some with durability, reliability and accuracy. At the range or in the heat of combat, this high-capacity, full-size pistol is a force to be reckoned with. This model is CA Compliant.
| Type: | Pistol |
| Action: | SA/DA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4.40″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | No Manual |
| Grips: | Flat Dark Earth Hogue Extreme G10 Piranha |
| Sight Configuration: | Night |
| Weight: | 34 oz |
| Frame Finish: | Flat Dark Earth |
| Frame Material: | Aluminum Alloy |
| Slide Description: | Flat Dark Earth Stainless Steel |
| Sight Style: | Night |
| Barrel Length Range: | 7.00″ to 7.99″ |
| Weight Range: | 32.00 oz to 47.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
