
Tanfoglio 600605 Witness Elite Stock II 9mm Luger 4.50″ 17+1 Chrome Steel Walnut
UPC:
741566112331
SKU:
93469
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
When shooter’s are ready to do some plinking, the Witness Elite Stock 2 is an excellent choice. It features a competition frame, fully adjustable sight, checkered front/back strap, beveled mag well, cone barrel/slide lockup, extended safety, heart shaped hammer, extended magazine release and a full length dust cover.
| Type: | Pistol |
| Action: | SA/DA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4.50″ |
| Capacity: | 17+1 |
| Safety: | Firing Pin |
| Grips: | Walnut |
| Sight Configuration: | SuperSight Front & Rear |
| Weight: | 43 oz |
| Frame Finish: | Chrome |
| Slide Description: | Chrome Steel |
| Sight Style: | Adjustable |
| Barrel Length Range: | 4.00″ to 4.99″ |
| Weight Range: | 32.00 oz to 47.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
