
Canik HG5610TN TP9 Elite Subcompact 9mm Luger 3.60″ 15+1,12+1 Black Tungsten Gra
UPC:
787450596733
SKU:
117750-787450596733
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The TP9 Elite Subcompact 9mm features a black finish on the stock, and a tungsten finish on the slide. It has interchangeable back straps in 2 sizes, small and large, and be converted from sub compact to a compact by switching from the 12 round magazine to the 15 round magazine included. It has a reversible magazine release, match grade nitride barrel, and integral accessory picatinny rail. It has a blackout rear and phosphorous front white dot sight and micro red-dot interface with co-witness feature.
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.60″ |
| Capacity: | 15+1 |
| Grips: | Black Interchangeable Backstrap |
| Sight Configuration: | White Dot Front, Blackout Rear |
| Weight: | 24.78 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Slide Description: | Tungsten Gray Cerakote Steel |
| Barrel Length Range: | 3″ to 3.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
