
Diamondback DB9 DB9 G4 9mm Luger 3.10″ 6+1 Black Black Stainless Steel Slide Bla
UPC:
815875011217
SKU:
72970
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The DB9 G4 is the perfect firearm for those looking to carry a gun that can easily fit in your pocket but still maintain the stopping power of a full sized 9mm. It has 3-dot sights and all steel captured recoil system. The trigger features an improved trigger pull and shorter rest. This model has a 3.1″ barrel and a black polymer frame and black stainless steel slide.
| Type: | Pistol |
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.10″ |
| Capacity: | 6+1 |
| Safety: | Firing Pin |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | 3-Dot |
| Weight: | 13.4 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Barrel Type: | Stainless Steel |
| Slide Description: | Black Stainless Steel |
| Sight Style: | Adjustable |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
| Weight Range: | 9.00 oz to 15.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
