
Girsan 390084 Regard MC 9mm Luger 4.90″ 18+1 Flat Dark Earth Aluminum Frame Flat
UPC:
741566903373
SKU:
112807
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
Girsan Regard has been the preferred side arm of the Turkish Military and law enforcement for many years and is a NATO approved sidearm. The Regard is so good, that the Vice President of EAA uses this pistol as his everyday carry. Think about it, a guy that has many pistols to choose from carries the Girsan Regard.
| Type: | Pistol |
| Action: | SAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4.90″ |
| Capacity: | 18+1 |
| Safety: | Ambidextrous Manual |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | Drift Adjustable |
| Weight: | 2.15 lbs |
| Frame Finish: | Flat Dark Earth |
| Frame Material: | Aluminum Alloy |
| Slide Description: | Flat Dark Earth Steel |
| Sight Style: | Adjustable |
| Barrel Length Range: | 4.00″ to 4.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
