
Glock UA265S201 G26 Gen5 Subcompact 9mm Luger 3.43″ 10+1 Black Black nDLC Steel
UPC:
764503037337
SKU:
113765
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
A popular option for concealed carry, the GLOCK 26 features the GLOCK Marksman Barrel (GMB), delivering increased accuracy with polygonal rifling and an improved barrel crown. Other features include removal of the finger grooves, an ambidextrous slide and nDLC finish.
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.43″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | Trigger, Firing Pin, Drop |
| Grips: | Black Rough Texture Interchangeable Backstraps |
| Sight Configuration: | Fixed |
| Weight: | 26.7 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Black nDLC Steel with Front Serrations |
| Sight Style: | Fixed |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
