
Hi-Point 916G1YC C9 YCG1 9mm Luger +P 3.50″ 8+1 Black Black Steel Engraved Slide
UPC:
752334091826
SKU:
114648
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger +P |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The Hi-Point C9 YEET CANNON G1 features a polymer frame with a black powder coat finish. This firearm is chambered in 9mm+P and comes standard with an 8 round magazine. Each slide is laser engraved with “YEET CANNON G1” above the roll mark.
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger +P |
| Barrel Length: | 3.50″ |
| Capacity: | 8+1 |
| Safety: | Manual Thumb |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | 3-Dot Adjustable |
| Weight: | 29 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Black Steel Engraved |
| Sight Style: | Adjustable |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
