
Kahr Arms CT9093 CT 9mm Luger 4″ 8+1 Black Matte Stainless Steel Slide Black Po
UPC:
602686087315
SKU:
93380
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The Kahr Arms CT9 is a 9mm handgun with 4″ barrel, black polymer frame, matte stainless steel slide, and comes in a cardboard box with one magazine.
| Type: | Pistol |
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4″ |
| Capacity: | 8+1 |
| Safety: | No Manual |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | Pinned Polymer Front, Drift Adjustable Rear |
| Weight: | 20.6 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Matte Stainless Steel |
| Barrel Length Range: | 4.00″ to 4.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
