
Sig Sauer 320X59LEGIONR2 P320 X-Five Legion 9mm Luger 5″ 17+1 Legion Gray Legion
UPC:
798681618286
SKU:
113776
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The P320 X-Series has an enhanced X grip module with extended beavertail, 4-sided beveled magwell, and a crisp trigger guard undercut. It also has a M1913 Picatinny rail. This model features Dawson Precision fiber optic front and adjustable rear sights.
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 5″ |
| Capacity: | 17+1 |
| Safety: | Manual |
| Grips: | Legion Gray TXG |
| Sight Configuration: | Adjustable Dawson Precision Front & Rear |
| Weight: | 43.5 oz |
| Frame Finish: | Legion Gray |
| Barrel Type: | Match Grade |
| Slide Description: | Legion Gray Stainless Steel |
| Sight Style: | Adjustable |
| Barrel Length Range: | 5.00″ to 5.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
