
Sig Sauer 320XF9BXR3R210 P320 X Full Size 9mm Luger 4.70″ 10+1 Black Black Polym
UPC:
798681618279
SKU:
115962
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
Sig’s P320 X Full Size is a striker fired pistol with Straight XSeries Trigger for a clean, straight 90-degree break. It features a nitron coated, optic ready slide with removable night sight plate and a X-Ray3 front night sight. The slide also has XSeries enhanced slide serrations for better gripping. The P320 X Full Size comes with two (2) 10-round steel mags.
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4.70″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | XRAY3 |
| Weight: | 29.60 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Stainless Steel |
| Slide Description: | Black Nitron Stainless Steel |
| Sight Style: | Night |
| Barrel Length Range: | 4.00″ to 4.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
