
Smith & Wesson 123902 SD9 VE *MA Compliant 9mm Luger 4″ 10+1 Black Satin Stainle
UPC:
022188239027
SKU:
84197
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The SD VE features an SDT (Self Defense Trigger) for optimal, consistent pull first round to last. The polymer grip frame has a slim ergonomic, textured grip, textured finger locator, aggressive front and backstrap texturing, and Picatinny-style front rail. The stainless steel slide features front and rear serrations and it fitted with 3-dot white sights. This two-tone model has a black frame with a satin finish stainless steel slide, a 10-round magazine, and is MA compliant.
| Type: | Pistol |
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | No Manual |
| Grips: | Textured Black Polymer |
| Sight Configuration: | 3 Dot White |
| Weight: | 22.40 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Barrel Type: | Stainless Steel Match Grade |
| Slide Description: | Satin Stainless Steel |
| Sight Style: | Contrast |
| Barrel Length Range: | 4″ to 4.99″ |
| Weight Range: | 16 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
