
Smith & Wesson 12466 M&P M2.0 Compact *MA Compliant 9mm Luger 4″ 10+1 Black Blac
UPC:
022188877038
SKU:
111432
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
Designed for personal, sporting, and professional use, the M&P M2.0 delivers an entirely new platform, introducing innovative features in nearly every aspect of the pistol, including trigger, grip, frame and finish. Highlights of the M&P M2.0 pistol include an extended stainless-steel chassis and a low barrel bore axis for reduced muzzle rise and faster aim recovery. The M&P M2.0 pistol further improves performance with a fine-tuned, crisper trigger, lighter pull and a tactile and audible reset. The pistol includes an aggressively-textured grip and four interchangeable palm swell inserts for optimal hand-fit and trigger reach. MA compliant, 10 lb trigger. Includes two magazines.
| Type: | Pistol |
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | No Manual |
| Grips: | Black Interchangeable Backstrap |
| Sight Configuration: | 3-Dot White |
| Weight: | 26.60 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Barrel Type: | Armornite Finished Stainless Steel |
| Slide Description: | Black Armornite Stainless Steel |
| Sight Style: | Contrast |
| Barrel Length Range: | 4″ to 4.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
