
Smith & Wesson 12482 M&P M2.0 Sub-Compact 9mm Luger 3.60″ 12+1 Black Black Armor
UPC:
022188878387
SKU:
118383
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The latest addition to the M2.0 family, the M&P M2.0 Subcompact pistol features a smaller, sub-compact frame that’s ideal for concealed carry. With a 12+1 round capacity in 9mm, the M&P M2.0 sub-compact pistol series includes the full array of M&P M2.0 enhancements.
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.60″ |
| Capacity: | 12+1 |
| Safety: | Manual Thumb |
| Grips: | Black Interchangeable Backstrap |
| Sight Configuration: | 3-Dot White |
| Weight: | 25 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Black Armornite Stainless Steel |
| Barrel Length Range: | 3″ to 3.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
