
Smith & Wesson 13008 M&P M2.0 Compact *MA Compliant 9mm Luger 3.60″ 10+1 Black B
UPC:
022188880212
SKU:
118838
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
Highlights of the M&P M2.0 pistol include an extended stainless-steel chassis and a low barrel bore axis for reduced muzzle rise and faster aim recovery. This model features a 3.6″ barrel, four interchangeable palmswell grip inserts, M2.0 crisp trigger with tactile and audible trigger reset, and an Armonite corrosion resistant finish.
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.60″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | No Manual |
| Grips: | Black Interchangeable Backstrap |
| Sight Configuration: | 3-Dot White |
| Weight: | 23.10 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Black Armornite Stainless Steel |
| Sight Style: | Contrast |
| Barrel Length Range: | 3″ to 3.99″ |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
